Skip To Main Content

Staff Search

Jennifer Basler

Jennifer Basler

Grade 1
Jill Benoist

Jill Benoist

Grade 5
Jennifer Biundo

Jennifer Biundo

Special Education Registered Behavior Technician

Denise Buffa

Special Education Paraprofessional

Shauna Carney

Special Education Administrator
Nicole Clark

Nicole Clark

Full Day Kindergarten

Meghan Cohen

Special Education Teacher
Jamie Conway

Jamie Conway

Grade 4
Joanna Correnti

Joanna Correnti

Grade 3

Lauren Dairian

Special Education Teacher

Nicole Domachowski

Special Education Aba Associate

Michele Elders

Child Nutrition Assistant
Lisa Erwin

Lisa Erwin

Elementary Child Nutrition Mgr
Leslie Farmer

Leslie Farmer

Traveling Art

Becky Farrington

Special Education Teacher
Jessica Finney

Jessica Finney

Full Day Kindergarten
Rachael Fonke

Rachael Fonke

Physical Education
Alyssa Franke

Alyssa Franke

Reading

Justine Gamblin

Special Education Speech Language Pathologist
Margaret Gerrie

Margaret Gerrie

Full Day Kindergarten

Katie Grether

Traveling Esol Teacher, ESOL
Christine Haeffner

Christine Haeffner

Grade 4
Daniel Hannon

Daniel Hannon

Principal Elementary
Kevin Heidebur

Kevin Heidebur

Custodian 2
Christine Hemminghaus

Christine Hemminghaus

Grade 1

Alex Henry

Trv Social Worker
Agnes Herrington

Agnes Herrington

Grade 4
Alyssa Hesser

Alyssa Hesser

Nurse
Deborah Holtmeyer

Deborah Holtmeyer

Secretary, REGISTRAR
Megan Hubbard

Megan Hubbard

Grade 2
Rebecca Huensch

Rebecca Huensch

Special Education Speech Language Pathologist
Tiffany Hutchinson

Tiffany Hutchinson

Grade 5
Jessica Jennings

Jessica Jennings

Counselor
Bridgette Johnston

Bridgette Johnston

Grade 1

Nate Keegan

Custodian Lead

Kayla Kelley

Classroom Assistant;Substitute;Substitute Asst Facilitator
Kirsten Kirkpatrick

Kirsten Kirkpatrick

Art

Claire Knight

Nurse Float Masters
Kelly Koziol

Kelly Koziol

Secretary
Melissa Lang

Melissa Lang

Grade 2

Mary Ann Lee

Grade 3
Onisca Manche

Onisca Manche

Full Day Kindergarten

Jessie Markowski

Special Education Social Worker
Katherine Mccaw

Katherine Mccaw

Grade 1

Megan Mckinney

Custodian 2
Joy Mcvean

Joy Mcvean

Child Nutrition Assistant
Emily Miller

Emily Miller

Grade 2
Sandra Miller

Sandra Miller

Grade 5

Jamie Moncheski

Traveling Vocal Music Teacher

Nicholas O Donnell

Special Education Staff
Christine Obermark

Christine Obermark

Secretary
Leah Poe

Leah Poe

Traveling Orchestra

Danielle Potts

Special Education School Psychologist
Kristina Presley

Kristina Presley

Librarian

Julie Pukszta

Classroom Assistant

Courtney Quinn

Special Education Paraprofessional
Tracey Rademacher

Tracey Rademacher

Child Nutrition Assistant
Timothy Rebholz

Timothy Rebholz

Principal Elem Sch Assistant

Sandy Rice

Special Education Speech Language Pathologist
Jacqueline Ripson

Jacqueline Ripson

Classroom Assistant
Rachel Rowan

Rachel Rowan

Grade 4

Leigh Schaefferkoetter

Vocal Music
Jennifer Schwentker

Jennifer Schwentker

Reading
Colleen Shaw

Colleen Shaw

Grade 3

Abby Sherman

Traveling Vocal Music Teacher
Megan Short

Megan Short

Grade 2
Dana Skoch

Dana Skoch

Classroom Assistant
Sheri Slattery

Sheri Slattery

Grade 1

Chasity Smith

Special Education Paraprofessional
Delanie Smith

Delanie Smith

Grade 5

Emily Smith

Special Education Paraprofessional
Eric Smith

Eric Smith

Grade 5

Madison Sommerfeld

Special Education Occupational Therapist

Amber Spink

Traveling Orchestra

Tanya Srouji

Special Education Speech Language Pathologist

Kelly Strouse

Classroom Assistant
Rebecca Stuart

Rebecca Stuart

Full Day Kindergarten
Jessica Tomlinson

Jessica Tomlinson

Special Education Teacher
Nancy Tulloch

Nancy Tulloch

Grade 3
Meredith Van Doren

Meredith Van Doren

Reading (Building)
Stephanie Weibrecht

Stephanie Weibrecht

Grade 2

Lee Wells

Custodian 2
Kimberly Wickman

Kimberly Wickman

Grade 3
Alexandra Wojtowicz

Alexandra Wojtowicz

Grade 2

Mary Wright

Special Education Physical Therapist